SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri

Öğrenciler kanlarını bağışladı

Öğrenciler kanlarını bağışladı
Bu haber 08 Aralık 2019 - 18:48 'de eklendi ve 564 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

Ortahisar Belediyesi Üniversiteye Hazırlık Kursu öğrencileri Kızılay’a kan bağışı yaptı. Öğrenciler Kızılay personellerinin gerekli sağlık kontrollerini yapmasından sonra kanlarını bağışladı. Hayatında ilk defa kan bağışında bulunan öğrencilerin bazılarının oldukça heyecanlı olduğu gözlendi. Kızılay personellerinin gerekli bilgilendirmeyi yapmasından sonra öğrenciler bir hayli rahatladı.

Ortahisar Belediyesi’nin üniversiteye hazırlık kursuna devam eden 210 öğrenci kan bağışında bulundu. Kan vermenin acil durumlarda hayat kurtarıcı bir işlev gördüğünü dile getiren öğrenciler herkesi kan vermeye çağırdı.

“BUNDAN DAHA GÜZEL BİR ŞEY OLAMAZ”

Öğrencilerin büyük çoğunluğu hayatında ilk defa kan bağışında bulunduğunu dile getirerek, “Bağışlanan kanlar acil durumlar için son derece gerekli. İlk defa kan bağışında bulundum, o nedenle biraz heyecanlıydım. Ama kanımı verdikten sonra bundan da oldukça mutluluk duydum. İnşallah, bağışladığımız kanlar insanların hayata tutunmasını ve iyileşmesini sağlayacak. Bundan daha güzel bir şey olamaz… Neticede insan hayatı söz konusu. Bir nebze olsun insanlara yardımcı olabiliyorsak ne mutlu bize… Kızılay bağışlanan kanları her türlü acil durum için ilgili sağlık kuruluşlarına gönderiyor. Hepimizin bir gün bu kanlara ihtiyacı olabilir. O nedenle şartları tutanların ve sağlığı yerinde olanların kan bağışında bulunması gerektiğini düşünüyorum. Doktorlar kan vermenin sağlık açısından da oldukça yararlı olduğunu söylüyor. Dolayısıyla bağışladığımız kanlar bizim için sağlıklı olduğu kadar; diğer yandan da farklı insanlar için

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA