SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri
Bahattin Furunçuoğlu

Türklüğün son kalesi Anadolu Toprakları,

Türklüğün son kalesi Anadolu Toprakları,
Bu haber 29 Nisan 2020 - 2:24 'de eklendi ve 2.522 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

1.Dünya savaşından sonra, Itilaf devletleri tarafından pay edilen Türklüğün son kalesi Anadolu Toprakları, Gazi Mustafa Kemal komutasında kurtuluş mücadelesi vererek bu günkü bağımsızlık sınırına gelmiştir. Bu çok önemli bir tarihi dönemdir, çünkü kimliklerinden uzaklaştırılıp, slavlaştırılan Türk milletleri, müslüman milletler ile mazlum halklara bu kurtuluş mücadelesi umut olmuştur. Atatürk, sadece Mustafa Kemalin adı değil, yeniden doğan bir bağımsızlığın ve verilen mücadelenin adıdır. Aynı İstanbul’un fethinin adının, Fatih olduğu gibi.
Bu gün onu seven sevmeyen herkes onun mirasını yemektedir. Ona saldırmak bile, bazı densiz, kanı bozuk, ne idüğü belirsiz, müstevli artığı hokkabazlara rant bile sağlamaktadır. Hiçbir özelliği olmamasına rağmen, içinde bulunduğu toplumda sivrilme fahişeliğine onu alet edenler bile vardır.
Atatürk, ne haksız makam sofralarının mezesi, ne de iktidar ve muhalefetin hesaplaşma adresi değildir. Atatürk kendisini sevenlerin abartılı sözlerine muhtaç olmadığı gibi, ondan sebeplenen kanı bozuk hainlerin nefretinden etkilenmeyecek şekilde milletin bağrındadır.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA