SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri
murat kaya 2nolu beşirlı muhtarı

BAKANLIKTAN 81 İL VALİLİĞİNE GENELGE

BAKANLIKTAN 81 İL VALİLİĞİNE GENELGE
Bu haber 10 Ağustos 2020 - 20:30 'de eklendi ve 4.434 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

İçişleri Bakanlığınca valiliklere “Kovid-19 Tedbirleri Denetimleri” konulu genelge gönderildi. Genelgeye göre il ve ilçelerdeki Kovid-19 tedbirlerine yönelik denetimlere Vali, Kaymakam ve Muhtarlar da katılacak.

AVM’ler, pazar yerleri, lokanta, kahve, kıraathane, kuaför ve güzellik merkezleri denetim kapsamında tek tek kontrol edilecek. Benzer denetim ilk kez geçen hafta gerçekleştirilmişti.

Genelgede, içerisinde bulunulan kontrollü sosyal hayat döneminde temel prensipler olan temizlik, maske ve mesafe kurallarına riayet edilmesi hususunda uyarılar ve cezai işlemler yapılacak.

“SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN”

Tüm il ve ilçelerde, bizzat valiler, kaymakamlar, belediye başkanları, ilgili kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri ve personeli, köy/mahalle muhtarları, meslek odaları, genel kolluk birimleri (polis, jandarma, sahil güvenlik , zabıta ) katılımıyla oluşturulan ekipler tarafından “SAĞLIK İÇİN, HEPİMİZ İÇİN” mottosu ile 11 Ağustos Salı günü yaşamın tüm alanlarını kapsayacak şekilde genel denetimler gerçekleştirilecek.

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA