SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri
yurdagul atun

Yurdagül Atun ben evime gideceğim, karantinada kalmak zorundayım!

Yurdagül Atun  ben evime gideceğim, karantinada kalmak zorundayım!
Bu haber 05 Eylül 2020 - 20:51 'de eklendi ve 1.355 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

Üç günlüğüne gelenlere karantina yok, ben evime gideceğim, karantinada kalmak zorundayım!
Bir süredir Türkiye’deyiz. “Gitmeseydiniz” demeyin, gerekçelerimiz vardı. 15 gündür gelmek için çabalıyoruz, biletimiz 4 kez ertelendi. Şükür ki Salı’ya bilet bulduk, bugün testlerimizi yaptırdık derken hooppp karantina kararı!
Bunu övünerek söyleyebilirim ki eşim de ben de sağlık, çevre gibi konularda son derece duyarlıyız. İlk covit vakası görüldüğü gün girdiğimiz evimizden 2 ay sonra çıktık. Sonrasında da zaten herkes coronalıymış ve bize bulaştırabilirmiş gibi yaşadık, hala öyleyiz.
Ada ülkesi olmanın hassasiyetini elbet biz de yaşıyoruz, elbet biz de endişeleniyoruz da bu saçmalığı kabul etmem mümkün değil.
Evet, neden ev karantinasına giremiyoruz? Evimiz dağ başı, gelen giden dolayısıyla bulaş ihtimali yok. Peki karantina oteline götürülürken, gittiğimizde ve kaldığımız süre içinde koruma/korunma garantisi veriyor musunuz? Biz eve gittiğimizde kaç kişiyle temas edeceğiz, karantina süreci (karantina merkezine götürülme de dahil) içinde kaç kişiyle temas edeceğiz?
Biz 15 gün evden çıkmamayı taahhüt ediyorken, (çık desenizde çıkmayız) merkez ısrarının sebebi ne?
Birilerinin gazını alacaksınız diye bizi niye daha sağlıksız bir ortama atıyorsunuz?
3 gün sonra döneceğimizi söylediğimizde üç günlüğüne evimize gidiyoruz ve hastalık bulaştırmıyoruz da üç günü geçince bizim evdeki corona adaya mı dağılıyor?
TC, KKTC, İngiliz, Fransız fark etmeksizin bu virüsten hepimiz aynı etkileniyoruz. Bilinçli insanlarız dolayısıyla bu konuda şovenist olamayız lakin şovenist ve birilerini memnun etmek için alınan kararlara da şiddetle karşı çıkarız.
Kimse benden, evime 100 metre uzaklıktaki otelde kalıp, evime bakarak iç çekmemi beklemesin. Ne mi yapacağım; 3 günlüğüne evime gelip, üç gün sonra tekrar çıkacağım! Sonrası Allah Kerim!

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA