SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri

AK Parti Trabzon Milletvekili CORA, “DSİ’yi göreve çağırıyorum” dedi ve uyardı:

AK Parti Trabzon Milletvekili CORA, “DSİ’yi göreve çağırıyorum” dedi ve uyardı:
Bu haber 14 Eylül 2020 - 13:18 'de eklendi ve 95 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

YARIN “EYVAH” DEMEYELİM!

AK Parti Trabzon Milletvekili Salih CORA, Trabzon’un Köprübaşı İlçe Teşkilatı 7. Olağan Kongresi’nde Köprübaşı’nda yaşanabilecek sel felaketi konusunda uyarılarda bulunarak ilçeye birden çok yatırım sözü verdi. CORA, Giresun Dereli’de yaşanan sel felaketinin ardından büyük bir korkunun hakim olduğu Köprübaşı’nda Manahoz Deresi’nin ıslah çalışmalarının yapılacağına ve Dereli’de yaşanan acıların Köprübaşı’nda da tekrarlanmaması için sokak sağlıklaştırma ve kentsel dönüşüm çalışmaları konusunda acil ve hızlı kararlar alınacağını söyledi.

Milletvekili Salih CORA, “Köprübaşı’nın en önemli sorunlarından olan Manahoz Deresi’nin ıslahı konusunda önemli bir adım attık. DSİ Genel Müdürümüz Sn. Kaya YILDIZ Bey’den dere ıslahı konusunda sözümüzü aldık. Başkanımızla ziyaret ettiğimizde ihalesinin sözünü verdi. En kısa sürede bunu da gerçekleştirmiş etap etap bitirmiş olacağız. Köprübaşı’mız afetlere maruz ilçedir. Geçmişte bunları yaşamış ilçedir. Köprübaşı için yarın ‘Eyvah’ demeyelim. Köprübaşı afada maruz kalırsa “Eyvah “deriz. Bunu dememek için tedbirlerimizi almalıyız. Bunların önüne geçmemiz için sokak sağlıklaştırma ve kentsel dönüşüm noktasında kararlarımızı acil, etkin ve hızlı bir şekilde almalıyız. Çalışmalarımızı bu yönde sürdüreceğiz.” dedi.

YATIRIM SÖZÜ VERDİ

“Köprübaşı’nda belediye binamızın yapımını tamamladık.” diyen CORA, Köprübaşı’na yapılan ve yapılacak olan diğer projelerle ilgili şu şekilde konuştu: “Bana göre en önemli projemiz Köprübaşı Çiftepınar, Beşköy, Bayburt güzergahının karayolu güzergahına alınması… Bunu bir önceki dönem gerçekleştirdik. Biz karayolları ağına aldığımız yolun projesini yapmak, projeyi yaptıktan sonra da yapım ihalesini tamamlamak istiyoruz. Karayoluna alının bir yolun bakım ve onarımı da kolaylaşmaktadır. Bu da Köprübaşı’mız için önemlidir. Şelale yürüyüş yolu noktasında da bir talep var. Bu talebi de inşallah en kısa sürede değerlendireceğiz. Hayırlı ve uğurlu olsun. Bizim Köprübaşı’na hizmet sözümüz vardır. Hep birlikte ilçemizi güzelleştirmek için daha çok çalışacağız.

AK Parti’nin halk ve hak davası uğruna 19 yıldır mücadele ettiğine vurgu yapan Milletvekili CORA, “AK Parti, 19 yıllık bir parti olsa da aslında asırlar öncesinden başlamış kutlu bir yürüyüşün, davanın mirasını omuzlarında taşıyan bir partidir. Bizim yolumuz halk yoludur, bizim yolumuz Hak yoludur.

İnandığımız yolda yürüdük, yürüyoruz, yürümeye devam edeceğiz. Hiçbir zaman yılgınlığa, hiçbir zaman yeise, umutsuzluğa kapılmadık. Bize ‘siz iktidar olamazsınız.’ dediler. ‘Asker darbe yapar, siyasi hayatınız biter. Bu ülkeyi size yönettirmezler.’ dediler. ‘Sizin lideriniz muhtar bile olamaz.’ dediler

Hiçbir zaman pes etmedik, yorulup dinlenmedik, sendeleyip geri düşmedik. Biz hep inandığımız yolda yürümeye devam ettik.” şeklinde konuştu.

“Uzun ve ince yolumuzda birçok badireyi atlattık. Her türlü saldırıya maruz kaldık.” diyen CORA, “Biz, cumhuriyet mitingleri adıyla darbe hazırlıklarında, akabinde cumhurbaşkanı seçtirmemek için yapılan e-muhtıralarda, AK Parti’yi sindirmek için internet ortamında yayınlanan yalan belgelerle açılan kapatma davalarında, ağaç bahanesi ile çıkartılan gezi olaylarında, Kürtler katlediliyor yaygarası ile başlatılan 6-7 Ekim Kobani Eylemlerinde, yargı ve emniyeti kullanarak milli iradeye hapis etmek isteyen 17-25 Aralık darbesinde, bir başka darbenin ortamını hazırlamak için başlatılan Hendek-barikat terör eylemlerini, dış mihrakların FETÖ aparatı tarafından gerçekleştirilen 15 temmuz darbesinde, kur ve döviz lobilerinin spekülatif oyunlarla çıkarttığı ekonomik krizlerde de, Suriye’nin kuzeyinde kurulmak istenen terör devletine karşı yaptığımız sınır ötesi operasyonlarda da, Kudüs’ü Müslümanlara zincirlemek isteyenlere de, Arakan’da zulme uğrayan kardeşlerimiz için de, doğu Akdeniz’de kurulmak istenen kurtlar sofrasına karşı Oruç Reis Gemisi ile Libya mutabakatı ile Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde inandığımız yolda kutlu yürüyüşümüze devam ediyoruz. Bu yürüyüş nereye kadar devam edecektir?

Bu yürüyüş tam ve bağımsız bir Türkiye, güçlü ve zengin bir Türkiye gelişmiş ve her yönü ile kalkınmış bir Türkiye hayali gerçekleşinceye kadar hak davamız tecelli edene kadar ilelebet devam edecek.

İşte bu kongre bu yürüyüşün bir başka adımıdır.” ifadelerini kullandı

Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA