SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri

Ermenistan ordusu ateşle oynuyor: Azerbaycan’a geniş çaplı saldırı başlattılar

Bu biyografi 27 Eylül 2020 - 9:24 'de eklendi ve 85 views kez görüntülendi.
Ermenistan ordusu ateşle oynuyor: Azerbaycan’a geniş çaplı saldırı başlattılar
Sosyal Medya'da Paylaş

Ermenistan, Azerbaycan mevzilerini ve sivil yerleşim yerlerini bir kez daha hedef aldı. Saldırıda hayatını kaybeden sivillerin olduğu açıklandı. Azerbaycan ordusu karşı saldırı başlatarak, Ermenistan’a ait 12 adet uçaksavar füze sistemini imha etti.

Ermenistan-Azerbaycan cephe hattında, Ermeni güçlerinin Azerbaycan sivil yerleşim birimlerine ateş açması üzerine çatışmalar başladı.

Azerbaycan Savunma Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Ermenistan ordusu saat 06.00 sıralarında cephe hattı boyunca geniş kapsamlı provokasyonda bulunarak Azerbaycan ordusunun mevzilerine ve sivil yerleşim birimlerine büyük çaplı silahlar, top ve havanlarla ateş açtı.

SİVİL ALTYAPI CİDDİ ŞEKİLDE HASAR ALDI

Açıklamada, Terter’in Gapanlı, Ağdam’ın Çıraklı ve Orta Garvand, Fuzuli’nin Alhanlı ve Şükürbeyli, Cebrayıl’ın Çocuk Mercanlı köylerine Ermenistan ordusunun yoğun bombardımanı sonucu sivillerden ölü ve yaralıların olduğu bildirildi. Bu bölgelerde sivil altyapının da ciddi şekilde hasar gördüğü aktarıldı.

  • Sivil ve askeri kayıpların netleştirildiği, Azerbaycan ordusunun da düşmanın provokasyonunu önlemek ve cepheye yakın bölgelerde yaşayan halkın güvenliğini sağlamak için misilleme tedbirlerinde bulunduğu bildirildi.
Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA