SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri
nurullah kılıcbay

TRABZON’A ANTEP HAVASI YARAMIYOR-NURULLAH KILIÇBAY

Bu biyografi 04 Ekim 2020 - 0:01 'de eklendi ve 295 views kez görüntülendi.
TRABZON’A ANTEP HAVASI YARAMIYOR-NURULLAH KILIÇBAY
Sosyal Medya'da Paylaş

 

Türk futbolu çok ilginç dönemler geçiriyor. Kalitenin her geçen yıl artması gerekirken, ülke futbolu freni patlamış bir kamyon gibi uçurumdan aşağı düşmekte… Dört büyük diye adlandırdığımız takımlar ülkemizi Avrupa kupalarında temsil edememesi çok büyük bir handikap. O kadar çok yanlış var ki; birini düzeltsen diğeri bozuluyor. Bu kokuşmuş sistemde artık kurumlara olan güven ortadan kaybolmuş, futbolumuzun marka değeri üçüncü sınıf dünya ülkelerindeki seviyeye inmiştir. Türkiye Futbol Federasyonu seçimlerinden, Merkez Hakem Kurulunun atanmasına kadar bu kirli düzeni yöneten kişi ya da kişiler deşifre edilip, bu düzenin ivedilikle yıkılıp yeniden inşa edilmesi  gerekir. Yoksa bu sirkte “cambaz bak, cambaza” derler bizde bakıp bakıp dururuz.

Trabzonspor’a Antep havası yaramıyor dediysekte Denizli , Antalya , Ankara, Konya, İstanbul havası yarıyor mu acaba? Ne gezer! Çünkü bu sitemde Trabzonspor’un yeri yok . Lig başlayalı 4 hafta olmasına karşın Trabzonspor’un 6 puanı bilerek, isteyerek gasp edilmiştir. Ligin daha başı olmasına rağmen bu kadar hata bilmeden , istemeden yapılmaz.

Gönül ister ki maçın önüne hiçbir aksilik geçmesin. Sadece futbolun konuşulduğu bir lig olsun. Gerçekleri söylemeden maç konuşmanın hiçbir anlamı yok. Trabzonspor sezona sancılarla başladı. Sosa ,Novak ve Sorloth gibi 3 önemli oyuncusunu kaybetmiş olması ciddi anlamda takımın gücünü azalttı. Bu oyuncuların yerlerine yapılan transferlerin hem takıma geç katılması hem de uyum süreçleri düşünüldüğünde bir anda olmuyor bu işler! Kalitelerini düşündüğümüzde gelen gideni aratacak gibi.

Bu zamana kadar takım savunmasında ciddi hatalar yapan Trabzonspor, Antep karşısında geçmiş maçlara  göre daha iyi bir görüntü verdi. Stoper sorunu herkes tarafından dile getiren bir yara gibi gözükse de asıl sorunun orta saha olduğu izlenimi beni dün akşam bir kez daha ikna etti. Orta sahada şef diye tabir edilecek modern futbolu oynayabilen yani 6 numaraya ihtiyacı elzemdir. Eddie Newton oyun planını yavaş yavaş oturmasıyla daha kreatif bir yapıya bürüneceğini umut ediyorum. Transfer dönemin bitmesine çok az bir süre kaldı. Eğer eksik bölgeler tamamlanırsa Milli maç arası Trabzonspor’a ilaç gibi gelecektir. Trabzonspor için lig Başakşehir maçıyla başlayacaktır diyebilirim.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA