SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri
Kaya Vural

Bakan Koca açıkladı: Bir il hariç Türkiye geneli vakalar azaldı

Bu biyografi 09 Ekim 2020 - 19:43 'de eklendi ve 275 views kez görüntülendi.
Bakan Koca açıkladı: Bir il hariç Türkiye geneli vakalar azaldı
Sosyal Medya'da Paylaş

Bakan Koca açıkladı: Bir il hariç Türkiye geneli vakalar azaldı

Sağlık Bakanı Koca, Adana’da İl Değerlendirme Toplantısı’nın ardından açıklamalarda bulundu. Bir il hariç Türkiye genelinde vakaların azaldığını kaydeden Bakan Koca, aşı çalışmaları ve ülke genelindeki son durum ile ilgili bilgileri paylaştı.

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Adana’da İl Değerlendirme Toplantısı sonrasında kameraların karşısında geçti. Bakan Koca, yerli aşı çalışmalarıyla ilgili olarak “Faz3 çalışması da 10 binlerce kişi de denecek. Deneklerin aşıdan önce 5 günlük karantina süreci olacak. Bu süreç 2 haftalık bir zaman gerektirmiş olacak. 2 hafta kadar sonra ilk insan deneme aşı uygulamamız yapılıyor olacak” ifadelerini kullandı.

Bakan Koca’nın açıklamasından öne çıkan başlıklar şöyle:

“Bu yıl toplamda hastanelerimizde 466 milyon poliklinik muayenesi yapılmış, yaklaşık 7 milyon kişi yatarak tedavi almış, 7,5 milyon ameliyat gerçekleştirilmiş, yoğun bakımda tedavi gören hasta sayımız ise 510 bin kişi olmuştur. Bu rakamlardan da anlaşılacağı gibi, salgın dönemi olmasına rağmen, tedavi hizmetlerimizde bir aksama yaşanmamıştır.

  • Türkiye genelindeki yatak doluluk oranı yüzde 48, yoğun bakım doluluk oranı yüzde 68, solunum cihazı doluluk oranı yüzde 31.

    ürkiye Günlük Koronavirüs Tablosu, “covid19.saglik.gov.tr” adresinden paylaşıldı. Güncel verilere göre son 24 saatte 1629 yeni vaka tespit edilirken 55 kişi de hayatını kaybetti.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA