SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri
tugay şahın

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin bu ödülü alması çok daha büyük haksızlıktır.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin bu ödülü alması çok daha büyük haksızlıktır.
Bu haber 24 Ekim 2020 - 10:49 'de eklendi ve 128 views kez görüntülendi.
Sosyal Medya'da Paylaş

Önceki gün ulusal ve yerel basında ‘Türkiye Sağlıklı Kentler Birliği’nce düzenlenen Sağlıklı Şehirler En İyi Uygulama Yarışması’nda dereceye giren belediyelere ödülleri verildi’ haberini okuduk. Haberde; 35 belediyeden 102 projenin yarıştığı, 4 farklı kategoride yapılan yarışmada 9 belediyenin başvurusu kategori ödülüne, 14 belediyenin başvurusu ise jüri özel ödülüne layık görüldüğü, Sağlıklı Çevre kategorisini kazananında Trabzon Büyükşehir Belediyesi olduğu belirtiliyordu. Fakat…

Sözü geçen yarışmanın sonuçları 16 Eylül tarihinde zaten duyurulmuştu. Yarışmayı kazanan belediyeler -hizmetleriyle öne çıkamadıklarından olsa gerek- 40 gün sonra bu sefer de aynı yarışmanın ödül töreniyle reklamlarını yapıyor olsa gerek.

Hem 40 gün önce yarışma sonuçları haberlerinde, hem de dün ödül töreni haberlerinde hangi belediyenin hangi projeyle ödül aldığı bilgisi duyurulmamıştı. Dolayısıyla Sağlıklı Çevre kategorisinde ödül alan Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin projesini de duyurulmadığı için bilememiştik.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin Sağlıklı Çevre kategorisinde ödül alan ama paylaşılmayan proje bilgisini sizlerle paylaşayım; ‘Trabzon İklim Değişikliğiyle Mücadele Ediyor’ isimli proje. Evet yarışma, kategori, ödül, ödül töreni gibi bir dizi süslü cümlenin ardında yatan proje, Trabzon iklim değişiğiyle mücadele ediyor projesiymiş. Çıkın Trabzon sokaklarına sorun, bir Allah’ın kulunun böyle bir projeden haberi olmadığını göreceksiniz. Çünkü; kağıt üzerinde -kopyanın kopyası- birkaç sayfalık dosya dışında ortada hiç bir şey, hiçbir çalışma yoktur.

Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin projesi ne olursa olsun, aldığı ödül Sağlıklı Çevre ödülüdür. Neresinde bakarsanız bakın, çevre adına bir sürü sağlıksızlık göreceğiniz, görünmemesi için ise hiçbir şey yapılmayan Trabzon’da, nüfus olarak en büyük mahallemiz olan Beşirli ve çevresinde aylardık pis kokudan vatandaş illallah etmişken, Sağlıklı Çevre ödülünü Trabzon Büyükşehir Belediyesi’ne vermek haksızlık, Trabzon Büyükşehir Belediyesi’nin bu ödülü alması çok daha büyük haksızlıktır.

Harita Müh. Oktay SÖĞÜT
Ortahisar Belediyesi CHP’li Meclis Üyesi

Görüntünün olası içeriği: açık hava, şunu diyen bir yazı 'Beşirli'deki kötü kokuya dayanılamazken... 1868 BOYÜKSEHIR KELEE Trabzon Büyükşehir Belediyesi COIRI Sağlıklı Çevre Ödülü aldı'
Etiketler :
POPÜLER FOTO GALERİLER
SON DAKİKA HABERLERİ
İLGİLİ HABERLER
SON DAKİKA