SON DAKİKA

Yurthaber61 Trabzon ve Türkiye Haberleri
Kâmil ÇAKIR

ŞEYTANLA ORTAKLIK…

Bu biyografi 21 Kasım 2020 - 12:39 'de eklendi ve 32 views kez görüntülendi.
ŞEYTANLA ORTAKLIK…
Sosyal Medya'da Paylaş

“Şeytanla ortak buğday eken samanını alır” demiş atalarımız. AK Parti’yi yıkabilmek için PKK’nın siyasi uzantısı HDP ile işbirliği yapan Cumhuriyet Halk Partisi, İYİ Parti ve Saadet Partisi’nin durumu da bu minvalde. Her gün bu muhalefet partilerinin içinde yeni yeni kavgalar zuhur etmekte ve kendi kendilerini yemekteler. Olacağı da buydu zaten. Çünkü şeytanla işbirliği yaptılar.

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ katıldığı bir televizyon programında Meral Akşener’i ve İYİ Parti’yi topa tuttu. Terörist başı FETÖ ile bağlantılı olduğunu iddia ettiği il başkanından partiyi yönetmeye çalışan genel başkan yardımcısına, CHP ile körü körüne ittifaktan HDP, CHP ve SP ile ortak anayasa hazırlığına kadar birçok konu. Gerçi Meral Akşener hepsini inkâr etti ve Ümit Özdağ’ı bunları ispat etmeye davet etti ama mızrak çuvala sığmıyor artık. “Ben tek bir şey söyleyeyim, biz HDP ile CHP ile Saadet Partisi ile herhangi bir anayasa çalışması yapmadık. Nokta. İYİ Parti Genel Başkanı olarak söylüyorum, hiçbir siyasi oluşum, platform, şahıs, partiyle herhangi bir anayasa çalışmamız yoktur, nokta.” dedi ama taslak çalışmaları çarşaf çarşaf ortalıkta dolanıyor ve Ümit Özdağ’ı doğrularken Meral Akşener’i yalanlıyor.

Bu açıklamalara karşılık İyi Parti içten içe kaynamaya ve hatta dağılmaya başladı bile. Ümit Özdağ’a parti içinden yetkili isimler tarafından tepkiler gelmeye ve iddialarının karşılığında hukuki ve siyasi süreçleri işletmeye başladılar. İYİ Parti bu iddiaların altından kalkamaz. Kalkamaz çünkü iddiadan öte gerçekler bunlar. Kalkamaz çünkü şeytanla ortaklık kurdular. Kalkamaz çünkü millete ihanet ettiler. Zaman nelere gebedir bilinmez. Bekleyip göreceğiz.

Cumhuriyet Halk Partisi’nin ve Kemal Kılıçdaroğlu’nun da Muharrem İnce ile başı dertte. Muharrem İnce de katıldığı bir televizyon programında CHP’yi ve Kemal Kılıçdaroğlu’nu yerden yere vurdu. CHP Genel Merkezi’ni “Yalanların Kurgu Merkezi” olarak nitelendiren İnce “Bana sürekli iftira atıyorlar. Sürekli yalan, sürekli kurgu. Seçim gecesi neredeydin diye soranlar bu kurguyu yapanlar. Partiden 8 puandan fazla aldığım için suç benim. Parti almış 22 ben almışım 31.8. Benden bunun intikamını alıyorlar.” Diyerek CHP’yi tekrar karıştırdı. “Haftadan haftaya, her gün yeni bir skandal duyuyoruz. Hafta geçmiyor, ‘bu hafta yine ne çıkacak acaba’ diye bekliyoruz. Kimisi Azerbaycan’a tam destek olamıyor, kimisi ‘Atatürk’ diyemiyor” dediği CHP’nin ipliğini pazara çıkarıyor.

Bu açıklamalara karşılık Cumhuriyet Halk Partisi biraz daha karıştı. Muharrem İnce’ye parti içinden sessizce karşılıklar verildi. Sessizce diyorum çünkü Muharrem İnce’yi ne içlerine alabiliyor, ne de ihraç edebiliyorlar. İki arada bir derede kaldılar adeta. Muharrem İnce disipline sevk edilir mi bilmem ama Cumhuriyet Halk Partisi ve Kemal Kılıçdaroğlu bu sözlerin altından kalkamaz. Kalkamaz çünkü sıkıştıkları zaman ortaya bir yalan atıyorlar. Kalkamaz çünkü koltuk uğruna terörün siyasi uzantısı ile iş tuttular. Kalkamaz çünkü PKK’nın paçavralarını kendilerine bayrak yapıp park ve bahçelerine işlediler. Kalkamaz çünkü şeytanla ortaklık kurdular. Kalkamaz çünkü millete ihanet ettiler. Zaman nelere gebedir bilinmez. Bekleyip göreceğiz.

Saadet Partisi ve Temel Karamollaoğlu’nun ise terör sevdalılarına sevdası manidar. Bir parti bu kadar hedefinden ve inancından sapar mı? Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a karşı CHP, İYİ Parti ve HDP ile ittifak içerisinde yer alan Saadet Partisi, tabanını CHP’ye ısındırmak için mi yoksa din ve millet düşmanları ile ittifak olabilir anlayışını meşru kılmak için mi bilinmez ama siyasetinin yönünü değiştirdi. Kendi kanalında kendi dinine küfredenleri kendi inancında olan insanlara karşı konuşturmak ve devlete karşı kin ve düşmanlık içinde olan zihniyetin reklamını yapmak neyin nesi.

Toplum değerlerini hiçe sayan paylaşımları ile skandallara imza atan, “devlet katil değil seri katil” paylaşımı hala hafızalarımızda duran, elindeki taşla terör eylemlerinde en ön saflarda yer aldığı fotoğraf karesi ile terörist olduğu açıkça belli din, devlet ve millet düşmanlarına kucak açan Saadet Partisi de bu vebalin altından kalkamaz. Kalkamaz çünkü davasına ihanet etti. Kalkamaz çünkü tarihine ihanet etti. Kalkamaz çünkü şeytanla ortaklık kurdular. Kalkamaz çünkü millete ihanet ettiler. Zaman nelere gebedir bilinmez. Bekleyip göreceğiz.

Etiketler :
DİĞER BİYOGRAFİLER
SON DAKİKA